Wspólne muzykowanie z dziećmi

Rodzice, którzy sami czerpią radość z muzyki, chętnie przekazują ją dziecku. Jak to zaszczepić, by dla młodego człowieka było przyjemnością?

Warto zaczynać od prostych zabawek dźwiękowych. Na rynku jest sporo kolorowych bębenków, grzechotek i innych instrumentów. Wciskając klawisze otrzymujemy odgłos, jaki wydaje krowa, lub literkę. Później można „przerzucić się” na proste rodzaje keybordów z gotowymi liniami melodycznymi.

Te o kolorowych klawiszach zachęcą dzieci do eksperymentów. Istnieją też aplikacje, gry i zeszyty ćwiczeń, które pomagają opanować a nawet nagrać prostą linię melodyczną. Wszystko dzieje się poprzez zabawę. Pomocne mogą być też gry komputerowe, w których kolejne działania dzieją się dopiero po naciśnięciu konkretnej sekwencji klawiszy.

Dopiero starsze dzieci docenią prawdziwe instrumenty muzyczne. Na początek można zachęcić je do nich za pomocą wspólnego, rodzinnego muzykowania. Im większy wybór sprzętów, tym większa szansa, że dziecko znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.