Dlaczego słuchawki z redukcją szumów są idealne do użytku domowego?

Czy wiesz, że słuchawki z redukcją szumów mają wiele możliwości zastosowania w domu? Wyjaśniamy, jak działa ta technologia i jakie są zalety korzystania z niej w chwilach relaksu, wypoczynku lub telepracy.

Słuchawki z redukcją szumów

Technologia redukcji szumów wyznaczyła punkt zwrotny w tak zwanej osobistej technologii audio. W przeciwieństwie do innych rozwiązań mających na celu poprawę jakości dźwięku poprzez oferowanie żywszych wysokich tonów i pozbawionego zniekształceń basu, ten system stara się całkowicie odizolować nas od świata, tworząc akustyczną bańkę, w której istniejemy tylko my i nasza

Ulubiona muzyka

To, co jest interesujące w technologii redukcji szumów, to fakt, że nie zwiększa ona rozmiaru ani wagi naszych słuchawek; to czysta elektronika. I to widać w komfortowych modelach, które nie muszą być zbyt duże lub ciężkie, aby zapewnić niezrównane wrażenia dźwiękowe. Co więcej, właściwości te można docenić zarówno w domu, jak i na ulicy, tłumiąc lub nawet usuwając krzyki, rozmowy i odgłosy urządzeń, aby ułatwić doskonały odsłuch.

Co to jest technologia redukcji szumów i jak działa?

Aby zrozumieć, jak działa technologia redukcji hałasu, musimy najpierw zrozumieć, czym jest dźwięk. W istocie sygnały akustyczne odbierane przez nasze uszy to nic innego jak fale ciśnienia podróżujące w powietrzu, generujące drgania w błonie bębenkowej, które są następnie przekształcane w informacje rejestrowane przez nasz mózg.
Jeśli chcemy słuchać muzyki bez zakłóceń z zewnątrz, musimy zadbać o to, aby fale dochodzące z zewnątrz były tłumione. Dzięki temu fale generowane przez słuchawki będą docierały do naszych uszu w niezakłócony sposób.
Zwykle osiąga się to poprzez umieszczenie słuchawek wewnątrz ucha, jak w przypadku słuchawek dousznych, lub poprzez zastosowanie piankowych muszli o dużej gęstości, które obejmują całą małżowinę uszną. Istnieje jednak jeszcze skuteczniejsza metoda. Polega ona na niszczeniu fal dźwiękowych docierających z zewnątrz.
Eliminacja hałasu, znana również jako aktywna kontrola hałasu, wykorzystuje czujniki, które odbierają dźwięki z zewnątrz, a następnie generują przeciwfalę lub falę destrukcyjną, która jest sprzężona z naszą muzyką. Poprzez posiadanie amplitudy proporcjonalnej do amplitudy dźwięku zewnętrznego, owa przeciw-fala niemal całkowicie niweluje hałas. To tak, jakby słuchawki tworzyły falę "antyszumową", która niszczy wszelkie dźwięki dochodzące z zewnątrz.
Systemy redukcji szumów zadebiutowały w świecie motoryzacji, przyczyniając się do stworzenia samochodowych systemów hi-fi, które odfiltrowywały szum wiatru i drogi. Na słuchawki musieliśmy poczekać trochę dłużej, ponieważ ich elektronika musiała zostać zminiaturyzowana, ale technologia w końcu posunęła się na tyle do przodu, by dostarczyć najlepszy możliwy dźwięk do wszystkich uszu.

Jakie są rodzaje tłumienia hałasu?

Kiedy mówimy o tłumieniu hałasu, możemy ogólnie rozróżnić dwa różne typy.
1. Aktywna redukcja szumów: słuchawki wykrywają dźwięki z zewnątrz i eliminują je za pomocą fali antyfazowej, swego rodzaju "szumu wstecznego". Zazwyczaj słuchawki te mają skrót ANC (Active Noise Cancellation).
2. Adaptacyjna redukcja szumów: system redukcji szumów monitoruje również dźwięk z naszego urządzenia odtwarzającego i porównuje go z dźwiękiem docierającym do naszych uszu, aby dostosować swoje działanie, unikając na przykład hałasu pochodzącego ze źle dopasowanych słuchawek. Nie jest to jeszcze zbyt powszechne, ale niektóre marki już stosują to rozwiązanie w swoich produktach.
Oprócz tego wszystkiego możemy mówić o systemach redukcji hałasu, znanych również jako pasywna eliminacja hałasu. Są to środki, które nie eliminują hałasu z zewnątrz, ale go tłumią. Obejmują one piankowe miseczki o wysokiej gęstości w słuchawkach na pałąku, które obejmują całe ucho, oraz anatomiczne silikony w słuchawkach dousznych, które uszczelniają ucho wewnętrzne, zapobiegając przedostawaniu się niepożądanych dźwięków.
Technologia ta jest bardzo przydatna, jeśli chodzi o unikanie dyskomfortu podczas codziennych dojazdów do pracy. Ale o dziwo, także wtedy, gdy jesteśmy w domu. Eliminacja szumów może zabłysnąć w zamkniętych środowiskach, w których kilka osób zajmuje się swoimi codziennymi sprawami, ze wszystkimi tego konsekwencjami, jeśli chodzi o dźwięk.

Sport w domu.

Słuchawki True Wireless są szczególnie przydatne podczas uprawiania sportu w domu, niezależnie od tego, czy wybierasz relaksujące zajęcia, takie jak joga, bieganie na bieżni czy zajęcia online. Modele te nie mają żadnych przewodów i są bardzo małe, dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnego szarpania łopatek maszyny eliptycznej lub próby osuszenia się ręcznikiem.
Bardzo małe, w kształcie przycisku, słuchawki te są również często odporne na pot, dzięki czemu można je zabrać ze sobą na siłownię, gdy przechodzisz od ćwiczeń o niskiej intensywności w domu do bardziej wymagających. I już nigdy, przenigdy nie przypniemy ich do klamki, gdy będziemy wychodzić z pokoju.

Ciesz się filmami i serialami.

Technologia redukcji szumów może być również bardzo przydatna dla spokojnego snu. Zgaś światło, załóż słuchawki i zapomnij na chwilę o reszcie świata – nawet jeśli ktoś w pokoju obok hałasuje. Do wyboru są dwa różne modele: słuchawki na pałąku, najlepiej z dobrze izolującym nausznikiem, lub słuchawki na widełki.
Słuchawki nagłowne najlepiej nadają się do oglądania seriali i filmów w oderwaniu od świata zewnętrznego, siedząc wygodnie na kanapie lub w fotelu. Zapewniają świetną izolację i są bardzo wygodne. Słuchawki widełkowe, które mają kabel za szyją, to modele, które są technicznie zaprojektowane do użytku sportowego i ulicznego, ale mogą być jeszcze bardziej wygodne, jeśli chcesz zasnąć na kanapie, ponieważ nie mają sztywnego elementu centralnego, który może przeszkadzać, gdy leżysz.

Jakie słuchawki bezprzewodowe są najlepsze?

Filmy dokumentalne i duże koncerty.

Jeśli chcesz zanurzyć się w koncercie tak, jakbyś tam był, wybór jest prosty: wybierz słuchawki z wygodnymi piankowymi muszlami, które izolują uszy, nie obciążając ich. Powinny one jednak zapewniać również doskonałą jakość akustyczną.
Modele te są bardzo polecaną opcją, aby cieszyć się naszymi ulubionymi zespołami teraz, gdy sezon festiwalowy wydaje się być tak odległy. Producenci oferują wysokiej jakości słuchawki z redukcją szumów i obsługą High-Resolution Audio, dzięki czemu doskonale nadają się do słuchania wysokiej jakości cyfrowych plików muzycznych. Są one wybierane przez miłośników Hi-Fi.

Praca zdalna i rozmowy służbowe.

Jedną z zalet słuchawek z redukcją szumów jest to, że wymagają one mikrofonów do odbierania dźwięków z zewnątrz i ich eliminowania. Dlatego też wszystkie posiadają funkcję głośnomówiącą. A teraz, gdy rozmowy wideo są na porządku dziennym, mogą one przynieść znaczące korzyści, ponieważ redukcja szumów oznacza, że dźwięki wokół Ciebie nigdy nie będą blokować Twoich rozmów ze współpracownikami.
Jeśli wybierasz zestaw słuchawkowy z redukcją szumów do rozmów wideo i telepracy, najlepszym wyborem są douszne modele True Wireless. Są bardzo małe, więc ledwo je zobaczysz przez kamerę internetową, a zawsze możesz użyć tylko jednej z nich, jeśli chcesz zachować czyste ucho.

Dla graczy.

A jeśli chcesz grać w gry na maksa, spotykać się z przyjaciółmi za pośrednictwem aplikacji do wideokonferencji lub oglądać filmy na YouTube bez przeszkadzania, mamy również opcje dostosowane do Twoich potrzeb. W rzeczywistości zestawy słuchawkowe do gier mogą być bardzo interesujące, ponieważ mają pewne unikalne funkcje zaprojektowane w celu poprawy komunikacji, takie jak duże mikrofony i bardzo wygodne kubki do użytku przez wiele godzin.
Ciekawostką dotyczącą zestawów słuchawkowych dla graczy jest to, że ponieważ są one często używane w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak sypialnia, zazwyczaj nie posiadają one technologii redukcji szumów w obudowach. Zamiast tego, znajduje się w mikrofonie, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby odfiltrować dźwięki takie jak stukanie klawiatury, torebki z przekąskami lub hałas otwieranej puszki z napojami. Nie chodzi już o to, by odizolować użytkownika od hałasu otoczenia, ale by odizolować jego partnerów do rozmowy.
Z tego powodu zestawy słuchawkowe do gier mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla rozmów w dużych grupach ludzi, a jeśli chcesz grać bez znajomych, każdy model o wysokiej wydajności zapewni Ci świetne wrażenia. A jeśli chcesz grać bez znajomych, każdy model o wysokiej wydajności zapewni rewelacyjne wrażenia. Używasz swojej konsoli w salonie czy w pomieszczeniu ogólnodostępnym? W takim przypadku polecamy któryś z modeli do oglądania seriali lub filmów, ponieważ ich komfort łączy się z profilem akustycznym, który jest nastawiony przede wszystkim na rozrywkę.

1 thought on “Dlaczego słuchawki z redukcją szumów są idealne do użytku domowego?

  1. To coś dla mnie. Jak moje dziecko krzyczy i nie mam już ochoty go słuchać to zakładam słuchawki i słucham ulubionej muzyki 🙂

Comments are closed.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.